Etiketa

Popis

Seriál Etiketa nabízí jednoduchou, přehlednou, poučnou, vtipnou, ale nezesměšňující formou základní orientaci při společenských událostech všech úrovní - od soukromé návštěvy přátel po večeři u hlavy státu, tudíž od každodenních aktivit až k "výjimečným" událostem, na které by však měl být každý alespoň trochu připraven.

V posledních letech se zmnohonásobil počet lidí, kteří navštěvují nejrůznější společenské akce - mnohem víc než dříve navštěvujeme restaurace, party, recepce, společenské večírky, prezentace různých firem, vernisáže, divadla, bály, koncerty, kina atd. Taková demokratizace společenského života s sebou nese nejen potřebu znát společenská pravidla, ale i třeba změny v tradičním rejstříku oblečení; dnes už na společenské akci málokdy najdeme pána ve fraku či žaketu, pánové klobouky nesmekají, protože je obvykle nenosí, a jak se správně obléci na garden party - hlavně žádné "lodičky" - ještě nikdo nikomu neporadil.

Režie

Pavel Marek, Radim Špaček

Scénář

Ladislav Špaček, Petr Studenovský, Ivo Mathé

Hrají

Ladislav Špaček, Zita Morávková, Marie Horáčková-Turková, Helena Plecháčková Korejtková, Petr Studenovský, Tomáš Turek, Pavel Dostál, Michael Kocáb, Ondřej Havelka

Žánr

Dokumentární

Rok vydání

2004

Délka

43x8 min

Nahoru