Letiště

Popis

Seriál Letiště navazuje na tradici seriálů z atraktivního profesního prostředí. Jak už název napovídá, tentokrát jde o místa spojená s létáním a lidmi, kteří k němu patří. V prostředí vzbuzujícím fascinaci, respekt a někdy i obavy se odvíjejí osudy lidí, pro které je létání všední součástí života. Letiště je tedy příběhem o letuškách a stevardech, o pilotech velkých i malých letadel, ale i o všech ostatních, kteří s nimi spojili život.

I tito lidé pochopitelně prožívají nejrůznější vztahy, krize, profesní i osobní prohry a vítězství. Jejich životy hýbou intriky, mezigenerační konflikty, mají starosti s výchovou dětí, nacházejí jistotu v přátelství i uspokojení v práci. Hlavní postavy příběhu nás přivedou do dvou základních prostředí: dopravních aerolinek Central Airlines se základnou na pražském letišti Ruzyně a na malé sportovní letiště u Prahy.

Režie

Petr Zahrádka, Radim Špaček, Jaroslav Fuit, Jakub Sommer

Scénář

Tereza Dusová, Ondřej Provazník, Zdeněk Viktora, Emil Rhounek, Petr Zahrádka, Richard Malatinský, Jan Coufal, Tomáš Holeček, Tomáš Končinský, Leoš Karaks

Kamera

Viktor Smutný, Martin Štěpánek

Hudba

Roman Holý

Žánr

Drama

Rok vydání

2006

Délka

97 h 56 min

Nahoru